Zapytania ofertowe,
Projekty, Realizacje
Projekty i wyceny
instalacji (domy)

Urządzenia na każdą porę roku


SolarVenti – nowatorska alternatywa dla GWC

Solar Venti to solarna czerpnia, dzięki której w słoneczne dni możesz ogrzać powietrze płynące do Twojego domu. W okresie letnim rekuperator pobiera powietrze z podstawowej czerpni ściennej, natomiast w okresie zimowym i przejściowym z SolarVenti. Dzięki temu rozwiązaniu nagrzewnica rekuperatora uruchamia się znacznie rzadziej, co tyczy się również załączania systemu przeciwzamrożeniowego, zwykle wprowadzającego nierównowagę w ilości powietrza nawiewanego i wywiewanego, co – jak
wiadomo – przyczynia się do znacznej straty ciepła w budynku. Zatem SolarVenti to oszczędność energii przy zerowych kosztach eksploatacyjnych. Istotne, że urządzenie (w wersji współpracującej z rekuperacją) nie posiada żadnych elementów mechanicznych zatem jest bezobsługowe i bezawaryjne.

W naszej ofercie znajduje się też SolarVenti w wersji wyposażonej w zasilany promieniami słonecznymi wentylator, o różnych rozmiarach i wydajnościach. Ten model znajdzie zastosowanie do wentylacji piwnic, domków letniskowych, pojedynczych pomieszczeń itd. Mimo, że SolarVenti jest produktem duńskim, jego cena jest kilkukrotnie niższa od systemu GWC – i to jest kluczowy powód, dla którego warto rozważyć jego instalację we własnym domu.
Skontaktuj się z nami aby dowiedzie się więcej.

powrót do listy aktualności