System SolarVenti dzięki przemyślanej konstrukcji wspomaga systemy grzewcze budynków. Jest idealnym rozwiązaniem dla domków działkowych i letniskowych, gdzie pomimo całkowitego wyłączenia napięcia elektrycznego wnętrze pomieszczenia jest ciągle wentylowane i ogrzewane, co z kolei całkowicie ogranicza rozwój pleśni i grzybów, a także eliminuje nieprzyjemny zapach wilgoci. Szybko i skutecznie rozwiąże problemy z którymi borykają się właściciele współczesnych domów, a przy tym pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
Wentylator w kolektorze zasilany jest z ogniwa fotowoltaicznego zabudowanego w kolektorze. Praca systemu jest całkowicie bezpłatna, a oszczędności znaczne (w zależności od nasłonecznienia).
Kolektory posiadają wbudowany regulator, który zapewnia optymalizację wydajności i umożliwia płynną regulację temperatury panującej we wnętrzu budynku, bez poboru energii. Przyczyniają się również do poprawy funkcjonowania wentylacji w pomieszczaniach ze słabo działającą wentylacją grawitacyjną.
Korzyści płynące z instalacji kolektora SolarVenti:
Podgrzewa nawiewane powietrze w większych systemach wentylacyjnych, zmniejszając koszty ogrzewania i osuszania większych budynków.
W znaczący sposób minimalizuje potrzebę podgrzewania świeżego powietrza wentylacyjnego. Jest on szczególnie odpowiedni do zakładów produkcyjnych, magazynów, basenów itp.
ZALETY:
Zastosowanie kolektora solarnego SolarVenti przynosi korzyści w postaci dużych oszczędności w kosztach ogrzewania i wentylowania obiektów. System jest całkowicie bezobsługowy.
Podłączony do czerpni zapewni stały dopływ świeżego i ogrzanego powietrza do systemu wentylacyjnego budynku. Stanowi on znakomitą alternatywę dla GWC.
Jednocześnie zapobiega szronieniu wymiennika i ogranicza znacznie prace grzałki wstępnej w rekuperatorze całkowicie za darmo.
Model SV20R dedykowany jest dla domów jednorodzinnych o powierzchni do 200 m2. Kolektory mogą być instalowane poziomo na dachu lub na ścianie budynku. W słoneczne dni SolarVenti podgrzewa od 100 do 300 m3 powietrza na godzinę w zależności od ustawień rekuperatora. W okresie letnim należy stosować bypass i czerpnię ścienną od północy, wspomagającą chłodzenie budynku.